Home
Ostatnia aktualizacja:
07-03-2014 14:58

Witamy na stronie hodowli Elmejor,
stronie poświęconej naszej pasji - Mastifom Pirenejskim i Hiszpańskim.


 

Długo się zastanawiałam, co chciałabym napisać w tym miejscu, bo jak tu można ująć w kilku słowach dlaczego akurat zafascynowały nas akurat te, mało popularne w Polsce rasy psów?
Zaczęło się od tego, że szukaliśmy dużego psa, który będzie doskonałym i odważnym stróżem o zrównoważonym i ponadprzciętnym charakterze. Przypadkowo odkryliśmy Mastifa Pirenejskiego (ARUENA Wróblolandia) rodzinnego kudłacza, który jak się później okazało całkowicie skradł nasze serca.

W lipcu 2009 w naszej hodowli przyszedł na świat pierwszy miot Mastifa Pirenejskiego, Aruena urodziła pięć pięknych, mocnych i zdrowych szczeniąt. Akira Elmejor została w hodowli.

 

W maju 2010 prosto z ojczyzny Mastifów Pirenejskich czyli Hiszpanii przyjechał do nas Llanero de Moralet. Zdecydowaliśmy się na sprowadzenie samca Mastifa Pirenejskiego do Polski w Llanero celu wprowadzenia do tej części Europy zupełnie nowej linii. Llanero ma świetny rodowód, jego rodzice są wielokrotnymi zwycięzcami prestiżowych hiszpańskich wystaw w tym Monografici, pochodzi z jednej z najstarszych hodowli tej rasy na świecie.

Każdy kto miał przyjemność poznać Mastifa Pirenejskiego zgodzi się ze mną, że jest to wyjątkowy pies, który robi wrażenie, nie tylko swoim imponującym wyglądem, ale przede wszystkim charakterem. Jest to odważny i czujny pies, świadomy swojej siły, której nigdy nie nadużywa. Wyjątkowo zwinny i szybki, pozytywnie nastawiony do ludzi i zwierząt. Bardzo inteligentny.

Mastif Hiszpański (ZALICA Mastifland) dołączył do naszego stada w maju 2008 roku - był to już nasz w pełni świadomy wybór - mały "olbrzym" z miejsca zjednał sobie wszystkich domowników.
Mastif Hiszpański to bardzo duży pies, pewny siebie, nieufny w stosunku do obcych. Dla rodziny przyjacielski i oddany, zapatrzony w swojego pana, którego będzie bronił do ostatnich sił. Głos ma silny, ochrypły i donośny, doskonale sprawdza się w roli stróża.

Zarówno Mastif Hiszpański jak i Pirenejski są odporne na każde warunki atmosferyczne, są to psy niezależne i dumne, sprawiające niesamowitą radość swoim właścicielom.

Nasza hodowla jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce o. Legionowo
pod nazwą ELMEJOR (nr rej 1605/E)